Dažnai užduodami klausimai

Drugeliai auginami 3-4 savaites, tad geriausia būtų pateikti užsakymą ne vėliau nei likus mėnesiui iki
šventės.

Namų sąlygomis drugelis gyvena apie 2-4 savaites.

Drugelį išleidus iš vokelio ir toliau jį auginant namie jam turi būti parūpinamas maistas ir saugi aplinka. Maistui puikiausiai tiks vaisiai, o saugią aplinką jam galite sukurti panaudoję dėžutę, kurios dydžio pakanka drugeliui įskristi. Stenkitės, kad drugelis nekontaktuotų su naminiais gyvunais ir kūdikiais.

Rekuomenduojame drugelius laikyti dežutėje aptrauktoje smulkiu tinkleliu. Tam labai gerai tinka skalbinių maišai su dangčiu (parduotuvėje Ikea tokie maišai kainuoja apie 7€).

Drugeliai minta vaisių nektaru, tam puikiai tinka perpjauti apelsinai.

Drugeliai iš Vilniaus siunčiami autobusų siunta į visus Lietuvos miestus (taip pat yra galimybė siųsti ir į arti esančias šalis).

Minimalus užsakymo dydis yra 10 drugelių. Mažesnį gyvų drugelių kiekį galime parduoti tik tuo atveju kai
turime likutį nuo kitų užsakymų.

Drugelius galima leisti iš dėžutės (dėžutės perkamos specialiose parduotuvėse prieš tai aptariant dėžutės spalvą ir formą su klientu). Taip pat galime leisti iš dekoratyvinių narvelių, kuriuos galima išsinuomoti iš mūsų (narveliai nuomojami tik Vilniuje), arba iš vokelių. Kiekvienas drugelis dedamas i atskirą vokelį. Drugeliai dažniausiai leidžiami prie bažnyčios arba uždaroje patalpoje. Paleisti patalpoje drugeliai jus džiugins visą vakarą. Po šventės juos galite pasigauti ir auginti juos toliau.

Drugeliai auginami specialiai Jums ir lieka Jus džiuginti ir po šventės.

Kadangi drugeliai yra kilę iš tropinių kraštų, aktyvumui palaikyti jiems reikalinga šiluma. Pakuotės temperatūra turi siekti daugiau nei 20°C.

Drugeliai gabenami specialiuose Entomologiniuose vokeliuose. Vokelyje esančių mini skylučių dėka drugelis aprūpinamas reikiamu deguonies kiekiu.

Drugelis didžiają laiko dalį laisvėje praleidžia suskleidęs savo sparnus. Todėl vokelyje jis jaučiasi pakankamai gerai. Vokelis skirtas tik drugelio transportavimui, tad išleidus drugelį į laisvę atgal į vokelį jo kišti nerekomenduojame.

Specialus vokelis puikiai apsaugo drugelį nuo sužalojimų. Elkitės švelniai: nesuspauskite, nenaudokite jėgos. ir nekratykite. Drugeliai – trapūs.

Žemesnėje nei +20°C temperatūroje drugelis snaudžia. Esant tinkamai aplinkos temperatūrai, atsargiai atidarius vokelį drugelis pats iš jo išskrenda.

Galite pūsti šiltą orą, palaikyti vokelį tarp delnų (nesuspauskite!) ir kiti būdai, kurie jūsų nuomone drugelio nesužalos.

Perskaitykite mūsų e-parduotuvės taisykles ir sąlygas drugeliams rėmeliuose.

Pirkimo-pardavimo sutartis (PDF) gyviems drugeliams šventei.

Taip, galima. Mūsų turimų drugelių rėmeliuose asortimentas neapsiriboja tik tais, kurie pavaizduoti e-parduotuvėje.

E-parduotuvėje nerandate Jūsų norimo drugelio rėmelyje? Parašykite mums.

Taip, galite. Galite išsirinkti drugelius, ar kitus jums patikusius vabzdžius, taip pat galima derinti rėmelio medžiagas, spalvas ir dydžius. Parašykite mums.

 • Kiaušinėlis yra pirmoji drugelio ciklo stadija. Ši stadija trunka 15-20 dienų.
 • Sekanti yra vikšro stadija, kuri yra pati ilgiausia. Trunka nuo 4 iki 8 savaičių.
 • Lėliukė – paskutinioji drugelio stadija, trunkanti nuo 2 iki 3 savaičių.
 • Kokonas yra lėliukės apvalkalas.

Drugelis išsirita per 4-5 savaites, priklausomai nuo aplinkos veiksnių (šviesa, drėgmė, temperatūra).

Naktinio drugelio lėliukė turi specialią apsaugą. Jeigu lėliukei sąlygos yra netinkamos (dažniausiai – per žema temperatūra), ji gali lėliukės stadijoje išbūti iki metų ar netgi daugiau.

Prie kiekvieno vikšro aprašymo yra nurodytas mėnesis, kada jam tinkamiausias laikas augti ir vystytis. Vikšrus auginame tik nurodytu laikotarpiu.

Kiekvienas vikšras turi savo mitybai tinkančius augalus. Šie augalai nurodyti vikšro aprašymuose mūsų e-parduotuvėje.

Lėliukės pakavinimas ir ritimosi stadijos

Pakabinkite lėliukę už siūlo.

Popierinis lovelis lėliukei

Jei pakabinti už siūlo nepavyksta, padarykite popierinį lovelį, o lėliukę įdėkite galva į viršų, kad išsiritusi galėtų įsikibti į pagaliuką.

Naktinių drugelių kokonus galima kabinti arba dėti ant kieto pagrindo. Šalia reikėtų palikti pagaliuką per kurį drugelis galės užsiropšti, kad ištiesintų savo sparnus.

Galimos priežastys:
 • lėliukė buvo nepakabinta;
 • drugeliui buvo per mažai vietos ištiesinti sparnus;
 • per žemas patalpos drėgmės lygis;
 • pažeisti sparnai;
 • arba kiti aplinkos veiksniai.

Tai yra natūralus procesas. Sparnų lūžimą sukelia sausas oras, patinų kovos dėl teritorijos, sparnų lietimas, netinkama drugeliai aplinka.

Galimos priežastys:

 • per žema patalpos temperatūra;
 • per mažai cirkuliojančio oro;
 • per didelė drėgmė;
 • netinkami mitybos augalai;
 • augalai, purkšti pesticidais;
 • ligos;
 • parazitai.